top of page
Search
  • Rocking Undies

Olla naine pole lihtne ega odav - kui palju see maksab siis?

Updated: May 10, 2022


Menstruatsioon maksab

Emakaga sündimine pole kindlasti odav – ainuüksi menstruatsioon on kallis.

Kuna umbes pool maailma elanikkonnast kogeb seda nähtust iga kuu, pole enamik inimesi teadlikud, kui palju nende menstruatsioonid elu jooksul maksma lähevad.


Mitu menstruatsiooni on naisel elu jooksul?

Peaaegu igal planeedi emakaga inimesel tekib menstruatsioon. Keskmine naine menstrueerib 13. eluaastast 51. eluaastani umbes kord kuus, kusjuures iga menstruatsioon kestab kolm kuni seitse päeva. Kokkuvõttes võrdub see 456 korraga 38 aasta jooksul, mis on ligikaudu 6,25 aastat või 2280 päeva sinu elust veedetud veritsedes.


Tampoonid

Kui kasutate ühte tampooni iga kuue tunni järel ja nelja tampooni iga päev, siis vaatate iga viiepäevase menstruaaltsükli kohta 20 tampooni, mis teeb teie elus kokku 9120 tampooni. Kui üks karp maksab 5,99 eurot ja karbis on 14 tampooni, on eluea maksumus 3902 eurot.
Pesukaitsed

Paljud naised eelistavad kanda tampoonide ja/või menstruatsioonitopsidega pesukaitset, kuna neid ei ole vaja tuppe sisestada ja need jäävad lihtsalt aluspesu külge. Kuigi hinnad võivad kõikuda, eeldades, et kasutate viiepäevase perioodi jooksul kolm kuni viit pesukaitset päevas, kulutate tõenäoliselt eluea jooksul ainult pesukaitsmetele umbes 1485 eurot. (5,70 karp 35tk karbis)Sidemed

Naised kes eelistavad sidemeid teistele toodetele, kasutad umbes 3-5 sidet viie päevase tsükli jooksul. Üks pakk sidemeid maksab 4,50 Eurot. See teeb kuluks kokku 3664 eurot.


Rikutud aluspüksid

Peaaegu kõik naised lekivad menstruatsiooni ajal, põhjustades mõnikord aluspesule püsivaid plekke. Kui üks paar rikutud pükse maksaks 5 eurot siis see teeks kokku 2280 eurot.Menstruaalanum

Menstruaalanum ehk cup on võrdlemisi uus toode millega on väga mugav asendada tampoone. Kuna nende eluiga on ca 10 aastat ja maksab 9,99 eurot siis läheb sul neid elu jooksul vaja ca 3-4 tk. Võimalik, et erinevates eluetappides soovid kasutada erineva suurusega anumat. Kogukulu ca 40 eurot. Paljud kasutavad ka vähese imavusega lekkekindlat aluspesu või pesukaitset lisaturvalisuseks.Kuupesu

Üks innovaatilisemaid tooteid – lekkekindel imav aluspesu – asendab nii tampoone kui sidemeid. Nende eluiga võib ulatuda 5-8+ aastani, olenevalt hooldusest. Keskmiselt vajad 3-5 paari ühe tsükli jooksul. Umbes 150 euroga on võimalik endale soetada sobilik komplekt mis teeks siis eluea jooksul kogu kuluks 712 eurot.Korduskasutatavad sidemed

Korduskasutatavad sidemed kestavad kaua, ei saa otsa ja asendavad täielikult sidemeid ja tampoone. Nende eluiga võib olla 8-9 aastat või veelgi kauem. Olenevalt materjalist millest nad valmistatud on ja kui hästi neid hoitakse. Üheks komplektiks piisab paarist kolmest päevasidemest, ühest öö sidemest ja pesukaitsest. Kokku teeb see 72 eurot(kui allahindlusi jälgida siis võib veel soodsamalt saada) ning kogukuluks 341 eurot.


Pesupesemise maksumus

Menstruatsiooniga kaasneb plekkide ja lekete tõttu ka suurenenud pesupesemise kulu. Ainus lahendus, mida on pakutud selle kuluga toimetulemiseks, on tampoonide /hügieenitoodete sagedasem vahetamine (mis on juba kulukas kulu). Kui pead iga kuu vahetama linu ja pesema määrdunud riideid, nühkima madratsit siis see kulu on juba märkimisväärselt suurem. See lisaraha ei pruugi praegu tunduda suur, kuid 5 eurot lisapesu eest iga kuu 456 perioodi jooksul võib kogusumma ulatuda 2280 euroni.


Alanduse hind

2018. aasta märtsis viis tsükli jälgimise app Clue läbi uuringu, mis näitas, et 18% USA naistest on koolist, töölt või mõnest üritusest puudunud, kuna nad kartsid, et keegi saab teada, et neil on menstruatsioon. Arengumaades suurendab seda probleemi ligipääs tualettidele ja hügieenitoodetele, kuna paljud tüdrukud on sunnitud menstruatsiooni ajal koolist koju jääma. Menstruatsiooni hind võib olla sama tõsine kui olulistest elusündmustest ilmajäämine.


Ravimite maksumus

Menstruatsiooniga kaasneb arvukalt ebameeldivaid kõrvalmõjusid, alates kergetest krampidest kuni kurnava kõhuvaluni. 2012. aasta uuring näitas, et 25–50% täiskasvanud naistest ja 75% noorukitest arengumaades kogevad menstruatsioonivalu, kusjuures 20% teatab raskest düsmenorröast või valust, mis ei lase neil oma tavapärastes tegevustes osaleda. Mõned meist veedavad need päevad voodirežiimil tarbides valuvaigistiteid. Menstruatsiooniga kaasneb ka hulgaliselt ebasoodsaid sümptomeid, nagu meeleolu kõikumine, valulikud rinnad, vistrikud, puhitus, krambid, seedeprobleemid, lihasvalu, peavalud ja keskendumisvõime puudumine.


Nende sümptomitega võitlemiseks kasutame akneravimeid, valuvaigisteid, soojenduspatju, kuumaveepudeleid, rasestumisvastaseid vahendeid, teesid ja muidugi on ka isud – kõik need on kulud.Tüsistuste maksumus

Endometrioos, vähk, polütsüstiliste munasarjade sündroom, premenstruaalne sündroom, amenorröa, düsmenorröa – nende maksumus võib olla väga erinev ja paljusid neist ei saa ainult rahas mõõta. Menstruatsioonil võib olla nii füüsiline kui ka emotsionaalne mõju.


Naiseks olemine on kallis kuid ainult naine saab luua ja anda elu. Naised on imelised, maagilised olendid ja see on seda kõik väärt!


49 views0 comments

Comments


bottom of page