top of page
rocking undies teens period undies leakproof menstrual panties mess free school days.jpg

Korduma Kippuvad Küsimused

Rocking Undies on Eestis toodetud ja disainitud superimav aluspesu, mis asendab nii menstruatsiooni kui põiepidamatuse korral tavapäraselt kasutatavaid hügieenitarbeid. Diskreetne ja allergiavaba aluspesu on mugav kasutada ka menstruatsioonivälisel ajal, olles ideaalseks keskkonnasõbralikuks asenduseks ühekordsetele pesukaitsmetele. Kõrge kvaliteediga pesu pakub kindlat kaitset ebameeldivate plekkide eest, sest on valmistatud superimavast hõbedaioonidega töödeldud kangast. Kangas imab 4 korda rohkem kui tavaline maxi-side, ei jäta ebameeldivat lõhna ning on korduskasutatav. Kõigele lisaks on Rocking Undies pesu kerge hooldada – enne pesumasinas pesemist loputa vaid pesu jooksva vee all läbi ning seejärel pese ja kuivata seda tavapärasel moel.

Kõik meie tooted on disainitud ja toodetud Eestis. Meie eesmärk on valmistada kõrge kvaliteediga pesu võimalikult ökoloogilistest kangastest. Proovime jätta loodusesse minimaalse jalajälje, pakkudes samas parima kvaliteediga pesu, mis kestaks aastaid. Kõik meie tooted on valmistatud ja testitud Eestis eesti naiste poolt.

Miks kasutada menstruatsioonipesu?

 

Põhjuseid selleks on mitmeid, kuid peamine on, et säästa loodust ja tarbida vähem. Üks naine kasutab aastas keskmiselt 240 ja oma eluaja jooksul keskmiselt 9600 tampooni. Tampoonide tootmisel on kasutatud palju kemikaale ja plastikut, mille lõplik hävimine looduses võib kesta kuni 500 aastat. Hügieenisidemed sisaldavad umbes 90% ulatuses plastikut, mis ei hävine looduses isegi mitmekümnete põlvkondade jooksul. Teaduslikult puuduvad küll tõestused tampoonide ja TSS (toksilise šoki sündroomi) seostest või tampoonidest eralduvate kemikaalide mõjust meie organismile, kuid praktikas seostatakse neid probleeme tihti noorte naiste tampoonide kasutamisega. Menstruatsioonipesu kasutamine on heaks alternatiiviks traditsioonilistele hügieenivahenditele: kasutades menstruatsioonipesu võib naisele piisata vaid 2-5 paarist aluspükstest, olenevalt vooluse suurusest, erinevate mudelite imavusest ning kasutaja personaalsetest tootemudeli eelistusest.

 

Kas imav aluspesu on palju kallim kui tampoonid ja sidemed?

Uuringud näitavad, et eesti naised kulutavad ühes kuus tampoonidele ja sidemetele keskmiselt 15 eurot, mis teeb aasta peale kokku 180 eurot. Üks paar menstruatsioonipesu kestab õige hoolduse korral aastaid. Keskmiselt on ühele naisele vaja 3 kuni 5 paari pesu, mis teeb kuluks kokku 135-225 eurot. Nii on juba kahe aastaga kokkuhoid 135 kuni 225 eurot, rääkimata märkimisväärselt vähem toodetud prügist, mis looduses ei lagune. Investeering Rocking Undies aluspesusse tasub end ära juba esimesel aastal.

Miks on bambuskangas hea?

 

Bambus on üks kiiremini kasvavaid taimi maailmas. Bambusetaim kasvab täispikkusesse mõne kuuga ja valmib paari aastaga, mõned liigid saavutavad oma tugevuse ja küpsuse juba 60-90 päevaga. Kangatööstuses peetakse bambust väga loodussõbralikuks tooraineks, sest ta kasvab kiiresti ja loomulikult, ilma pestitsiidide, herbitsiidide ja väetisteta, samuti on ta vee suhtes üsna vähenõudlik. Bambuskangas on pehme, sile ja hästi langev. Bambuskangas aitab hoida nahka kuivana, imab väga hästi niiskust (ca 3 korda paremini kui puuvill) ja reguleerib kehatemperatuuri (suvel palavaga jahutab ja talvel külmaga annab sooja juurde). Bambusest valmistatud tekstiilid on looduslike bakterite- ja seentevastaste omadustega, ei ärrita nahka ega tekita allergiat ning on 100% biolagunevad.

Bambus versus puuvill

Bambus…

- on tugevam kui puuvill

- on pehmem kui puuvill

- vajab vähem värvi kui puuvill

- säilitab värve säravana  märkimisväärselt kauem kui puuvill

​- ei ärrita nahka ega tekita allergiaid

- imab niiskuse ära 40% kiiremini kui puuvill, jättes kuiva ja mugava tunde

- ei vaja erihooldust

- kasutab kasvamiseks 1/3 vähem vett kui puuvill.

- 1 hektar bambust toodab 10 korda rohkem saaki kui 1 hektar puuvilla;

- puuvill vajab korjamist ja uuesti istutamist igal aastal, bambus seda ei vaja;

- bambus ei vaja pestitsiitide tõrjet erinevalt puuvillast

- puuvill vajab 1/3 kg väetist ühe kg puuvilla tootmiseks, bambus mitte.

​​

Kuidas hooldada?

Peale kasutamist loputa või pese pesu voolava vee all, ära jäta ligunema. Peale loputamist pane aluspüksid pesumasinasse koos teiste tumedate riietega. Pese kuni 40-kraadises vees. Ära kasuta pesupehmendajat ega -valgendit. Peale pesemist riputa pesu kuivama. Ära kasuta kuivatit. Aluspesu ei vaja triikimist. Õige hooldus tagab pesu pikema eluea. Kuna menstruatsioonipesu koosneb mitmest kihist, siis võtab aluspükste kuivamine tavapärasest veidi kauem aega

Kui pesu on siiski jäänud ligunema või liiga kauaks seisma, siis soovitame lisada pesumasinasse pesuloputusvahendi asemel äädikat (suhtega 1:5). Samuti võib lisada masinasse mõne tilga eeterlikku õli, mis annab pesule meeldiva lõhna.

Kas superimav pesu on hügieeniline?

Jah, bambus on oma loomult antibakteriaalsete omadustega. Superimav vahekangas on antibakteriaalsete ja mikroobe tõrjuvate omadustega, takistades mikroobide ja ebameeldiva lõhna teket.

Kui kaua peab vastu Rocking Undies menstruatsioonipesu?

Oleme viie aasta jooskul testinud tooteid edukalt ilma kulumisjälgedeta. Õige hoolduse korral peavad need kenasti vastu aastaid, kuid kõik oleneb siiski, kui tihedalt pesu kasutatakse ja kuidas seda hooldatakse.

Kui mitu paari aluspesu on mul vaja?

Kõik oleneb sellest, kui suur on Sinu voolus ja kas kasutad veel cupi, tampoone, sidemeid või mõnda muud hügieenivahendit. Kui kasutad ainult menstruatsioonipesu siis pead ka sellega arvestama, et pesu kuivamine võtab aega kauem kui tavalisel aluspesul ning olenevalt voolusest ja vahetamise tihedusest võid Sa vajada mõnda lisapaari.

bottom of page