top of page
Search
  • Rocking Undies

Kõik, mida tampoonidest teadma peaksid

Updated: Nov 11, 2020

Tampoonid kuuluvad tavapäraste ühekordsete menstruatsiooni ajal kasutatavate hügieenitarvikute hulka, mida ilmselt enamik naistest elu jooksul kasutanud on. Tampoonide valik poeriiulil on just nagu sidemete puhulgi küll suur ja lai, kuid nende pahupoolest ning sellest, millist mõju need meie kehale ja tervisele tegelikult avaldavad, ei räägi praktiliselt keegi.Kas oled kunagi mõelnud mida tampoonid tegelikult sisaldavad?


Tampoonid on valmistatud peamiselt viskoosist, teisisõnu materjalist, mis on valmistatud tselluloosi kiududest. Olgugi, et viskoosi tooraineks on looduslik materjal, kasutatakse lõpp-produkti valmistamiseks suurel määral kemikaale, sh kloori, süsinikdisulfiidi, väävelhapet, leeliselist soodat, plasti tootmisel tekkivat kemikaali ehk BPA-d ning lõhnaaineid, mis kõik tampooni kasutamisel tegelikult meie kehasse imenduvad ilma, et sellest esialgu ehk üldse teadlikud oleksime. Tupeseinte limaskest on väga õhuke, mistõttu on see väga vastuvõtlik ning tupeseina kaudu imendub kõik meie kehasse oluliselt lihtsamalt ja kiiremini, kui näiteks naha kaudu. Mistõttu teeb see mürkide imendumise tampoonist kehasse veelgi lihtsamaks. Kuid ka see pole veel kõik! Kas oled mõelnud, kuidas tampoonid alati nii säravvalged on? Tegelikult sellepärast, et tampoone pleegitatakse klooriga valge tulemuse saavutamiseks. Mis lisab aga kogu asjale veel omakorda vunki juurde, sest pleegitamise käigus tekivad paraku mürgised ühendid nagu DBP, mida omakorda seostatakse mitmete haiguste, sh rinnavähi ning endometrioosi kujunemisega, kuna needsamad mürgised ühendid jõuavad tegelikult kasutamise käigus niisamuti meie organismi.


Tampoone seostatakse ka toksilise šoki sündroomiga (TSS), mis tekib stafülokoki bakterist, mis toodab toksiini ehk bakteri elutegevuse käigus toodetavat mürkainet. Vereringesse jõudes võib see endaga kaasa tuua aga väga rängad tagajärjed. Siinkohal tekib küsimus, kuidas on üldse võimalik, et tegelikest ohtudest ei räägita, ning kõigele vaatamata on tampoonid ikka veel intiimhügieeni tootena niivõrd levinud?


Õnneks on meil alternatiivid!


Tegelikult oleme me tänapäeval lausa õnnega koos, sest erinevate korduvkasutatavate, tervisesõbralike ning loodussäästlike hügieenitarvikute valik on samuti väga lai, mille seast leiab kindlasti igaüks endale sobiliku. Me ei pea kannatama ning oma tervist ohtu seadma. Meil on valik! Valik on tegelikult veel palju laiem kui ehk esialgu arvatagi võib - lekkekindel menstruatsioonipesu, menstruaalanum ehk kuutops, korduvkasutavad sidemed ning orgaanilisest puuvillast kehasõbralikud tampoonid, kõik on olemas! Ja seda ilma kahjulike kemikaalide ning plastikuta.


Tee parem ning turvalisem valik juba täna!
Kasutatud allikad:


81 views0 comments

Comments


bottom of page