top of page
Search
  • Writer's pictureRocking Undies

Mineraalide tasakaalustamine menstruatsiooni ajal - magneesium

Updated: Apr 25, 2023

Mineraalide tasakaalustamine menstruatsiooni ajal on hea tervise säilitamise ja sümptomite leevendamise oluline aspekt. Menstruaaltsükkel võib põhjustada mineraalide, eriti raua ja magneesiumi taseme kõikumist mistõttu tunneme väsimust, lihaskrampe ja meeleolumuutusi.Tavaliselt soovitatakse krampide ennetamiseks ja energiataseme säilitamiseks kombineerida magneesiumi, raua, tsingi, valgu, C- ja D-vitamiini toidulisandeid. Magneesium on naistele menstruatsiooni ajal oluline mineraal, sest toetab närvisüsteemi ja lihaste tööd, samas aitab vältida migreeni ja krampe.


Magneesium osaleb enam kui kolmesajas kehas toimuvas protsessis, mis vastutavad piisava energia tagamise eest. Magneesium on oluline nii valkude tootmiseks, vere glükoositaseme kontrollimiseks ja vererõhu reguleerimiseks. Menstruatsiooni ajal võib magneesiumi tase langeda, põhjustades väsimust, krampe ja peavalu. Magneesium toetab sinu keha valu, depressiooni, diabeedi ja migreeni vähendamisega ning aitama paremini magada. Magneesiumirikkad toidud on pähklid, seemned, täisteratooted, tume šokolaad ja rohelised lehtköögiviljad.


Väike nimekiri magneesiumi saisaldusest erinevates toitanetes:

Kui jälgid keto dieeti või sööd ainult liha siis on suurem tõenäosus magneesiumivaesusele, kuna taimsed toidud on magneesiumi rikkaim allikas. Kui sa sööd palju šokolaadi, on sul tõenäoliselt kõrgem magneesiumitase. Kui aga tarbid alkoholi, on tõenäoliselt madalam magneesiumi tase. Magneesiumi liigse tarvitamise kõrvalmõju on kõhulahtisus. Ehk siis kui vaevled kõhukinnisuse käes siis võid võtta magneesium tsitraat. Ideaalis oleks hea võtta kombineeritud segu milles on aspartaat, glütsinaat, glükonaat, laktaat, malaat, orotaat ja tsitraat. Kõik need magneesiumi vormid töötada erineval viisil rakkude metabolismist.


Magneesium on ööpäevane mineraal, mis tähendab, et keha kasutab seda teatud tundidel rohkem kui teistel; keha näitab kõrgeimat taset keset päeva. Võiks võtta magneesiumi segatud kujul hommikul, et oleks päeval rohkem energiat, ja öösel võtta magneesiumtreonaati, et paremini magada.


Enamik inimesi võib võtta umbes 500 mg magneesiumi päevas ilma kõhulahtisuseta,60 views0 comments

Kommentare


bottom of page