top of page
Search
  • Rocking Undies

Mehed ja menstruatsioon

Updated: Sep 30, 2021

Menstruatsioon on üks osa meie igapäevasest elust. Paljudele tabu kuid see arutelu on hädavajalik, et kustutada väärarusaamu menstruatsiooni kohta. See võib aidata mõista naisi paremini ning oskuslikumalt tähelepanu pöörate meile kui meil on päevad.Hirm meeleolu pärast


Oleme ülesse kasvanud teadmisega, et naised on menstruatsiooni ajal ohtlikud. Arvatakse, et naised muutuvad päevade ajal tujukateks ja heitlikeks. Parem on sõpradega „kalale“ minna või garaazis auto kallal nokitseda....


Osad mehed on lihtsalt tänulikud, et just nemad ei pea iga kuu menstruatsiooni kogema. Kuigi see võib neid ebamugavalt end tundma panna ja nad ei tea alati, kuidas sellest rääkimisele reageerida, mõistavad nad, et see võib olla nõme asi.


Paljud mehed ei taha isegi päevadest rääkida. Nad punastavad, kui keegi ütleb “päevad” või “menstruatsioon”, ja väldivad iga hinna eest sellest rääkimist. Olegem ausad, isegi naised käituvad samamoodi.


See on tingitud paljudest erinevatest teguritest, alates soovist valesti öelda, piinlikusest teadmiste puudumise tõttu ja päevadega kaasnevast ühiskonna tekitatud häbist.


Menstruatsiooni kohta puudus haridus. Võib-olla on neile terviseõpetuse tunnis öeldud, mis see bioloogiliselt oli, kuid paljud tõelised küsimused jäävad vastuseta ja vastamata (piinlikkuse tõttu). Siin on peamised küsimused (ja vastused), mida mehed menstruatsiooni kohta küsivad.


Kui verised on päevad?


Nagu enamik neist vastustest, sõltub see ka inimesest. Ühe menstruatsiooni jooksul kaotab naine 30–80 ml verd. See ei pruugi tunduda suur kogus, kuid vere eritus ei ole tavaliselt kogu tsükli jooksul järjepidev. Mõni päev on raskem kui teine ​​ja mõnel päeval võivad naised kogeda tohutut voolu ja verehüüvete sissevoolu.

Kas krambid on tõesti nii halvad?


Jah. Jällegi, mitte kõigil naistel ei esine menstruatsiooni ajal krampe ja mitte kõigil naistel ei ole sama tugevad krambid. Mõned naised ei tunne midagi, mõned aga kannatavad kurnava valu all.


See valu võib olla nii tugev, et see võib põhjustada oksendamist, migreeni ja isegi minestamist. On väidetud, et valu võib olla sama tugev kui südameatakk. See valu pole naljaasi ja seda tuleks tõsiselt võtta.


Krambid on põhjustatud emaka kokkutõmbumisest, et eemaldada emaka limaskest (see ongi menstruatsioon).Kas menstruatsiooni ajal seksimine on okey?


See vastus sõltub ilmselgelt Teie partneri isiklikust arvamusest selle kohta, kas ta soovib menstruatsiooni ajal seksida või mitte, kuid see on täiesti normaalne, kui seksite menstruatsiooni ajal.


Progesterooni ja östrogeeni hormoonid võivad suurendada sugutungi. Kuid paljud naised tunnevad end menstruatsiooni ajal ülespuhutud ja ebamugavalt, mis võib vähendada nende seksiisu.


Naised kipuvad menstruatsiooni ajal seksimisest rohkem rõõmu tundma hormoonide, loomuliku määrimise ja suurenenud tundlikkuse tõttu. Seks on ka tuntud vahend menstruatsioonivalude vastu.


Need vestlused on olulised - nii meestele kui naistele. On levinud stereotüüpe ja valeinformatsiooni, kuna inimesed kardavad neid vestlusi pidada. Mida rohkem me sellest räägime seda vähem hirmus see tundub.


Kas oled oma partnerida rääkinud päevadest? Kas ta oskab Sind toetada sellel ajal? Kui ei siis äkki oleks aeg see vestlus ette võtta?

47 views0 comments

Comentarios


bottom of page