top of page

Sul algasid päevad? Usud, et need on varsti algamas? Tunned selle ees hirmu teadmata, mis täpselt saama hakkab ja kuidas? Ära muretse! Kuigi menstruatsioon on miskipärast tabuteema ka täiskasvanute seas, siis tõde on ikkagi see, et ühel või teisel hetkel on selle läbinud kõik naised ja enamik neist on tundnud ka täpselt neid samu hirmumõtteid mida sina. Sa ei ole üksi, kaugel sellest! Su keha on muutumas, sina oled muutumas ja kuigi see võib tunduda veidi hirmutavana, siis ei pea see seda sugugi olema!

rocking Undies teens super absorbent undies period boxer and bikini.jpg

Su peas on kindlasti palju mõtteid, millest üks keskendub ka sellele, milliseid vahendeid päevade ajal kasutama hakata. Ilmselt tead sa olemasolevat valikut isegi. Ja tõenäoliselt on sul nendegi kohta palju küsimusi. Ent tea, et lisaks tavapärastele abivahenditele, millest räägitakse kõige rohkem: tampoonid, sidemed, menstruaalanum, on lisaks veel üks abivahend! Kuupüksikud ehk menstruaalpesu. Just nii - aluspesu, mis on mõeldud kandmiseks just päevade ajal. Ilmselt kõlab see veidi uskumatult, aga just nii see on - oma imavate kihtidega imab pesu kõik vajaliku jättes sind ennast kuivaks. Põhimõtteliselt võiks ju öelda, et kuupesu toimib nagu sidemed, ent ilma ebameeldiva lõhnata ja mis kõige olulisem - menstruaalpesu kandes ei saagi sa aru, et midagi oleks teisiti! Sa kannaksid justkui tavalist aluspesu. Ainult, et sellel pesul on supervõime, mida tead vaid sina ise!

Kuupesu suureks plussiks on selle kasutusmugavus ja kergus. Seda ei saa erinevalt teistest vahenditest valesti kasutada-paigaldada ning see pole üheski mõttes invasiivne. Ilmselt on suurem osa naisi ühel hetkel nooruseas hirmuga tampoonikarpi vaadanud, aga kuupesuga on kordades lihtsam! Sa paned aluspesu jalga nii nagu tavalise pesu ja ongi kõik! Koos kuupesuga saad sa end sel muutusterohkel ajal tunda enesekindlalt ja mugavalt, sest just viimane on selles eluetapis kui ka üleüldse niivõrd oluline. Oled eluhetkes, mil kõik su ümber, sealhulgas su keha muutub. Ja kõige selle keerulise keskel on ju suurepärane kui vähemalt üks asi on lihtne!

Ning kõigele lisaks aitad sa kuupesu kasutamisega hoida ka keskkonda ning õpid vaikselt ka rahatarkuse kohta! Lüües kokku summad, mis kuluvad näiteks kahe aasta jooksul tampoonidele-sidemetele ja võrreldes neid vajaliku koguse kuupüksikute ostmiseks kuluvaga, mõistad kiiresti, et lisaks sõbralikkusele su keha ja keskkonna suhtes, on päevade ajal kantav pesu ka sõbralik rahakotile. Võib-olla ei tee sa veel täna neid rahalisi otsuseid ise, aga see teadmine ja rahatark mõtlemine ei saa tulevikus kindlasti mööda külge maha joosta!

Kui soovid, et su kuupesu ka hästi vastu peaks, siis ei tohi sa lihtsalt unustada seda õigesti hooldamast! Loputa pesu pärast kandmist külma vee all ja võid seejärel selle koos teiste riietega ära pesta. Pesupehmendajad ja valgendajad võiksid kuupükste tehnoloogia säilitamiseks ja pika eluea nimel küll nendel pesukordadel kõrvale jätta ja ka kuivati pole nende suureks sõbraks.

Ja nende teadmistega oledki sa valmis seda uut eluetappi alustama! Ning seda kõike turvaliselt, enesekindlalt ja end mugavalt tundes, kas pole mitte tore!? :)

Vaata Teens boxer

Vaata Teens bikini

bottom of page