top of page
Search
  • Writer's pictureRocking Undies

Kõik, mida pead teadma naiste ejakulatsiooni ja/või squirtingu kohta

Updated: Sep 22, 2023

Naisejakulatsioon on naise keha jaoks vägagi vajalik kogemus. Pinged kogunevad kehasse, emotsionaalsed ja füüsilised traumad kehamälusse ja eekõige vaagnapiirkonda. Läbi orgasmi ja ejakulatsiooni vabaneb meie keha kogunenud pingetest.
Naise keha on müsteerium. Isegi G-punkti olemasolu on segane, rääkimata siis naisejakulatsioonist. Aga mis siis sellest teada on ja mis moodi see kõik toimub?


Vaginaalne ejakulaat sisaldab mõningaid spermaga samu komponente. Pritsimisel eralduv vedelik võib sisaldada ejakulaati koos vedeldatud uriiniga. Kõlab veidralt jah aga tegelikult on see sama protsess nagu meestel - mehed väljutavad kusiti kaudu spermat, seejuures urineerimata.


Vahekorra ajal või spetsiaalse ejakulatsiooni protseduuri ajal mängivad suurt rolli õige koha stimuleerimine, oma vaimu ja keha vabaks laskmine ja paljud muud tegurid.


Esimesel korral võib see tekitada häbi ja piinlikuse tunnet ning seose millegi ebaloomulikuga. Samuti võib tekkida ekslikult arvamus, et tegemist on uriiniga. Valehäbid võivad pärineda lapsepõlvest, kus voodi märgamine oli midagi väga halba ja keelatut ning ega siis keegi ei taha seda ju täiskasvanuna kogeda ka.


1. Kuidas?


G-punkti stimuleerimisel ei teki vedelik ainult tuppe, vaid jõuab ka kudede kaudu kusitisse. Nüüd võib aset leida hetk, mil tunned vahekorra ajal, et sul on pissihäda. Nagu öeldud, ei saa mehed ega naised samaaegselt urineerida ja ejakuleerida. Jah, vedelikus võib leiduda uriiniosakesi, ent kindlasti ei ole see uriinile omase lõhna või värviga. Vastupidi – naiste ejakulatsioonivedelik on peaaegu läbipaistev ning lõhnab kevadiselt värskelt.


2. Mis see on?


Ejakulatsiooniks ei ole vaja peenist - piisab lihtsalt ureetrat. Väikesed Skene näärmed, mis asetsevad kusiti juures, on ejakulatsiooni allikaks, neid nimetatakse ka naise eesnäärmeks. Ja meestel on ka kliitor. Naise eesnäärme funktsiooniks on uriinist toota ejakulatsioonivedelikku, mis puhastab, tervendab ja vabastab naise vagiina piirkonda. Ejakulatsioon tekib siis, kui seksuaalse erutuse või orgasmi ajal väljutatakse kusitis avast vedelikku mis pole tingimata uriini. Ejakulatsioon tekib, kui naise eesnääret ehk G-punkti seestpoolt stimuleerida kusekäsna kaudu. Kusekäsn on ära tuntav sõrmega vagiina ülemises osas kareda piirkonnana.

Esmakordselt ejakulatsiooni kogedes võib see protsess olla ebameeldiv, kuid kogemuse kasvades muutub see nauditavaks. Pärast ejakulatsiooni tunnevad naised sageli kergendust ja väsimust, jalgadesse tekib nõrkus.


3. Kas ejakulatsioon on sama mis pritsimine?


Kuigi paljud inimesed kasutavad mõisteid vaheldumisi, on ejakulatsioon ja pritsimine erinevad asjad. Pritsimine on purskuva vedeliku eraldumine. Seda juhtub sageli täiskasvanutele mõeldud filmides. Pritsimisel eralduv vedelik on sisuliselt vedel uriin, milles on mõnikord ka veidi ejakulaadi. See tuleb põiest ja väljub kusiti kaudu, samamoodi nagu pissimisel.


4. Kas ejakulatsioon on tavaline?


Täpseid numbreid on raske tabada. See on osaliselt tingitud teema tundlikust iseloomust. Väikesed uuringud ja küsitlused on aidanud teadlastel mõista, kui mitmekesine võib naiste ejakulatsioon olla.


Ühes 2022. aasta kirjanduse ülevaates analüüsiti olemasolevaid uuringuid naiste ejakulatsiooni ja pritsimise kohta. Teadlased märkisid, et kuni 2011. aastani kasutati uuringutes valesti terminit "naiste ejakulatsioon", et kirjeldada vedelike vabanemist orgasmi ajal. See hõlmab tõelist naiste ejakulatsiooni ja:


pritsimine

tupe määrimine

koitaalne uriinipidamatus


Teadlased kasutasid kõigi nende erinevate aistingute kirjeldamiseks katusterminit "ejakulatsiooni orgasm". Ejakulatsiooni orgasmi levimus võib olla vahemikus 4,6% kuni 54%. Pritsimise levimus võib olla umbes 5%.


5. Mis täpselt on ejakulaat?


Mõnel inimesel on naiste ejakulaat paks valkjas vedelik, mis meenutab väga lahjendatud piima. 2013. aasta uuring naiste ejakulatsiooni kohta näitas, et enamiku osalejate jaoks oli vedelik "tavaliselt selge nagu vesi". Naiste ejakulaat sisaldab mõningaid samu komponente kui sperma. See hõlmab ensüüme eesnäärmespetsiifiline antigeen ja eesnäärme happefosfataas. See sisaldab ka väikeses koguses kreatiniini ja uureat, uriini põhikomponente.


Uuringud on näidanud, et eritub kolme tüüpi vedelikke: uriin, lahjendatud kujul uriin, mida teatakse ka nime all squirting ja naise ejakulaat. Kuigi mõned naised võivad eritada neide vedelikke lihtsalt erutuse ja ka seksi ajal, eritub siiski kõige sagedamini orgasmi ajal, eriti G-punkti orgasmi ajal.


6. Kust vedelik tuleb?


Ejakulaat pärineb Skene'i näärmetest ehk "naise eesnäärmest". Need kaks nääret asuvad tupe esiseinal ja ümbritsevad kusiti. Igaüks neist sisaldab avasid, mis võivad ejakulaadi vabastada. Kuigi näärmeid kirjeldas üksikasjalikult günekoloog Alexander Skene 1880. aastal, on nende sarnasus eesnäärmega üsna värske avastus.


7. Kas naiste ejakulatsioonist on kasu?


Varem mainitud 2013. aasta uuringu kohaselt ütles 78,8% naistest ja 90% nende partneritest, et naiste ejakulatsioon muutis nende seksuaalelu paremaks. Selles uuringus osales 320 naist. 2009. aasta uuring viitas sellele, et Skene'i näärmed võivad vabastada kusiti antimikroobseid ühendeid. Need ühendid võivad vähendada kuseteede infektsioonide riski.


8. Kas see mõjutab teie menstruatsiooni? Aga rasedus?


Pole teada kas naiste ejakulatsioon mõjutab menstruatsiooni või rasedust.


9. Nii et ejakulaat pole uriin?


Ei. Ejakulaat on enamasti eesnäärme ensüümid, milles on vaid karbamiidi sisaldus. Pritsimisel eralduv vedelik on aga lahjendatud uriin, milles on veidi ejakulaadi. Kas see võib olla uriin – ei, mitte päris. Uuringute käigus ilmnes, et naise ejakultasiooni vedelik sisaldab sama eritist mida mehel teeb eesnääre. Eesnääre ja neerud muudavad uriini keemilist koostist, mille tulemusena tekib ejakulatsiooni vedelik. Eralduv vedelik on vesine ja läbipaistev; väiksemas koguses võib olla valkjam, tihkem ja kleepuvam. See tähendab lihtsalt, et neil on mõningaid sarnasusi.


10. Kui palju vabaneb?


Üks 2014. aasta allikas väitis, et naistel vabaneb ejakulatsiooni ajal tavaliselt 1 tl vedelikku.


11. Mis tunne on ejakulatsioon?


Tundub, et see on inimestel erinev. Mõne inimese jaoks ei erine see orgasmist ilma ejakulatsioonita. Teised kirjeldavad kasvavat soojust ja värinat oma reite vahel. Kuigi väidetavalt toimub tõeline ejakulatsioon koos orgasmiga, usuvad mõned eksperdid, et see võib juhtuda väljaspool orgasmi G-punkti stimulatsiooni kaudu. Intensiivsuses võivad rolli mängida ka erutuse tase ja asend või tehnika.


12. Kas ejakulaadil on maitse?


2014. aasta allika kohaselt maitseb ejakulaat magusalt. See sobib iidses Indias "jumalate nektariks" nimetatud vedeliku jaoks üsna hästi.


13. Või lõhn?


See ei lõhna nagu uriin, kui see on see, mida te mõtlesite. Tegelikult ei tundu ejakulaadil üldse lõhna olevat.


14. Kas ejakulatsiooni ja G-punkti vahel on seos?


G-punkt ei ole vagiinas eraldiseisev "punkt". See on osa kliitori võrgustikust. See tähendab, et kui stimuleerite G-punkti, stimuleeritakse tegelikult ka osa kliitorist. Selle piirkonna asukoht võib olla erinev, mistõttu võib selle asukoha leidmine olla keeruline. 2021. aasta G-punkti käsitlevas kirjanduse ülevaates tehti ettepanek, et seda piirkonda ei tohiks üldse "punktiks" nimetada. Teadlased jõudsid siiski järeldusele, et see võib vallandada naiste ejakulatsiooni või vaginaalselt esile kutsutud orgasmi.


Kui suudate selle piirkonna üles leida ja stimuleerida, võib olla võimalik ejakuleerida või lihtsalt nautida uut ja põnevat orgasmi.


15. Kuidas ma saan proovida?


Enesestimuleerimine on üks parimaid viise, kuidas avastada, mis teile meeldib – kuigi partneriga harjutamine võib lisada uusi nüannse intiimellu. Tegelikult võib G-punkti leidmisel ja stimuleerimisel partneril selleni jõudmisel rohkem õnne olla. Võib kaaluda investeerimist vibraatorisse, mis on kõverdatud, et oleks lihtsam juurdepääs vagiina esiseinale. Võlukepiga mänguasja kasutamine võib samuti võimaldada uurida kaugemale tahapoole, kui saate ainult sõrmedega. Samuti võib abi olla tupekuulidega lihaste treenimisest.


See ei puuduta siiski G-punkti. Õige kliitori ja isegi vaginaalne stimulatsioon võib samuti põhjustada ejakulatsiooni. Oluline on lõõgastuda, nautida kogemust ja proovida erinevaid tehnikaid, kuni leiad, mis töötab.


16. Mis siis, kui ma ei saa?


Proovimine võib olla põnev ja lõbus tegevus kuid ärge unustage nautida. Kõige tähtsam on see, et leiaksid midagi, mis meeldib, ja uuriksite seda sobival viisil.


Mõned näpunäited:


Erutumine - hoolitse selle eest, et eelmäng oleks pikk, sest ejakulatsiooni ajal pead olema täiesti lõdvestunud ja erutatud. Ejakulatsioon on paljude tegurite summa. Alguses õpi, kuidas orgasmi saada ja alles pärast seda võib harjutada ejakulatsiooni.


Massaaž on suurepärane võimalus meeleolu loomiseks ja lõõgastumiseks. Keha on täis erogeenseid tsoone. Eelmängu võiks alustada korralikku massaažiga ja ära koonerda õliga.


Õige sõrmetehnika - Võta lõdvestunud ja mugav asend, kus sina või partner leiate õige näputehnika. Ejakulatsiooni jaoks on vaja stimuleerida G-punkti. Vajadusel kasuta libestit.


Ära häbene - Ejakulatsioon võib tulla suure üllatusena ja voodi märjaks kasta. Seda ei tohiks aga häbeneda, sest naise ejakulatsioon on rõõmus asi, mille üle võiks ka partner rõõmustada.

Pidage meeles, et seksis – nagu eluski – on see teekond, mitte sihtkoht. Mõned inimesed ejakuleerivad. Mõned mitte. Igal juhul on oluline sõitu nautida!


Head avastamist!


75 views0 comments

Comentarios


bottom of page