top of page
Search
  • Writer's pictureRocking Undies

Vererohked päevad?

Sa planeerid oma reise menstruatsiooni järgi? Kogu sinu sotsiaalne elu keerleb päevade planeerimise ümber? Iga tunni tagant jooksed wc-sse sidet v tampooni vahetama? Kasutada alati nii sidet kui tampooni kui tead, et ei saa wc-sse joosta? Konverentsid on välistatud, pikad lennureisid ja koosolekud, matkad. See võib olla paras peavalu, suur planeerimine ja arvestamine, et elada normaalselt.


Aga see ei pea nii olema. Isegi kui arstid ei oska sind aidata ja kõik tundub nagu korras olevat siis saad sina ise ka päris palju kaasa aidata muutes mõningaid asju oma elustiilis. Kindlasti ei tule muutused üle öö kuid tasub olla kannatlik.Östrogeeni domineerimine või liiga palju östrogeeni võrreldes progesterooniga on tugevate menstruatsioonide peamine põhjus, sest östrogeen on hormoon, mis kasvatab emaka limaskesta enne ovulatsiooni, ja progesteroon aeglustab kasvu pärast ovulatsiooni, kergendades menstruatsiooni. Proovi neid näpunäiteid


Ja need näpunäited võivad aidata vältida tulevasi tugevaid verejookse, mitte peatada juba käimasolevat!


Vaheta plastikust nõud/topsid/taldrikud/konteinerid metalli või klaasi vastu


Ksenoöstrogeenid on plastides leiduvad kemikaalid, mis jäljendavad kehas östrogeeni, põhjustades liigset östrogeeni. Kui sööme või joome plastikust anumast toitu, tarbime neid kemikaale. Seda on võimatu üheskoos vältida, kuid asenda kõik oma plastmahutid klaasi või metalliga ja ära vähemalt kunagi ärge küpseta midagi plastikust anumas mikrolaineahjus!


Vältige lehmapiimatooteid


Lehmapiim (välja arvatud juhul, kui see on toores!) on osutunud mõnedel inimesel põletikuliseks, põhjustades raskeid ja valulisi menstruatsioone. Lammaste ja kitsede piimatoodetel ei ole samu omadusi, nii et jätke proovige jätta terve tsükkel vahele ja vaadake, kuidas keha reageerib!


Eelistage magamaminekut enne kella 22-e


Õige uni on östrogeeni elimineerimiseks hädavajalik. Kui unegraafik on paigast ära ja menstruatsioonid on rasked ja/või valulikud, on aeg õigele teele tagasi pöörduda. Süütage küünal ja minge kella 22ks hea raamatuga voodisse. Uni tuleb kiiresti


Vaheta tampoonid ja sidemed cupi, korduskasutatavate sidemete või kuupesu vastu


On täheldatud, et paljudel naistel on tampoonidest loobumisel vähem valusad ja rasked menstruatsioonid. See võib olla tingitud tampoonides leiduvatest pestitsiididest ja valgendist (jah, valgendist). Proovige järele ja vaadake, mis juhtub!


Treeni regulaarselt


Nagu uni, on ka keha liigutamine oluline östrogeenide eemaldamiseks. Alustage kõndimisega vähemalt 30 minutit päevas, seejärel lisage raskuste tõstmine 3 korda nädalas! Ärge pingutage kardioga üle, sest see võib põhjustada ka menstruatsiooniprobleeme.


Tarbi kvaliteetset veisemaksa


Rauapuudus või aneemia võivad põhjustada tugevat verejooksu ja tekkida ka selle tagajärjel. Veisemaks on üks rauarikkamaid toiduaineid, millele meil on juurdepääs. Kui see ei ole just sinu jaoks siis proovi toidulisandeid näiteks kuivatatud maksalisandid ajavad asja ära!

19 views0 comments

コメント


bottom of page