top of page
Search
  • Rocking Undies

Miks on korduvkasutatavad sidemed paremad kui ühekordsed sidemed?


Korduskasutatavate sidemete kõige olulisem eelis on see, et need on korduskasutatavad.


Need on valmistatud biolagunevatest ja keskkonnasõbralikest materjalidest. See tekitab märkimisväärselt vähem jäätmeid kui ühekordselt kasutatavaid tooted. Nad kestavad aastaid ja on seega rahakotile sõbralikumad.


Kas nad on tervislikud?


Tervise seisukohast on korduvkasutatavad hügieenisidemed sama tervislikud kui lekkekindel aluspesu – antibakteriaalsed (töödeldud hõbeda ioonidega ning valmistatud bambusest mis on looduslikult antibakteriaalne), hingavad, hästi imavad ning temperatuuri reguleerivad.

Korduvkasutatavad sidemed ei sisalda ebameeldivaid kemikaale, nad ei ole lõhnastatud. Seega piirab see soovimatute reaktsioonide teket ja naha ärritusi ning lõhna. Kui neid korrektselt hooldada siis on nad truud kaaslased aastateks.


Kas nad lekkivad?


Muidugi võivad nad lekkida – oluline on neid korrektselt kasutada. Pärast lühiajalist kasutamist saad hea ettekujutuse selle kohta, kui sageli neid vahetada ja hoida lekkevabana. Oluline on veenduda, et side on õiges suunas ja silt on aluspesu poole. Kui ei, siis võib side lekkida.


Kas nad püsivad paigal?


RockingUndies sidemed ei „lenda“ pükstes ringi. Nad on valmistatud loodussõbralikust bambuskangast mis ei ole libe. Kinnitusel saad valida omale sobiva laiuse ning kinnitada trukkidega tiivakesed omavahel.Kas korduskasutatavad sidemed või aluspesu?


Sidemeid saab mugavalt oma pesu külge panna ilma riideid vahetamata. Nad on kindlasti suurepärased elupäästjad ootamatuteks olukordadeks. Sest neid ju meil ikka juhtub vahel 😊 Et igaks oluokrraks valmis olla siis võid alati ühte kotis või autos väikse kotikesega hoida.

Nad on odavamad kui aluspesu ja neid on mugav vahetada kitsastes oludes. Muidugi on ka väga mugav vahetada avatavat bikini mudelit. Aluspesu on diskreetsem pettes ära igaühe. Kumb parem on sõltub juba eelistustest.


5 põhjus miks eelistada korduskasutatavaid sidemeid/aluspesu?


1. Nad on loodussõbralikud.


Ühe sideme/tampooni lagunemine looduses võtab aega 600-700 aastat. Lisaks nende tootmine, pakendamine ja transport kahjustavad loodust märkimisväärselt. 90% tampoonidest on plastik. Üks side võrdub 4 plastikust kilekotiga. 10 karbi tavaliste tampoonide jaoks kulutatakse üle 15 000 liitri vett! Võrdluseks – 2 138 lliitrit vett kulub ühe kilo bambuskanga tootmiseks. Bambus ei vaja kasvamiseks kastmist vaid piisab vihmaveest.

Hügieenitooted on üks sagedasemaid leide rannast.


2. Nad on tervislikumad kui ühekordsed tooted


Need võivad vähendada menstruaalkrampe. Samuti võivad need vähendada infektsioone ja nahalööbeid, kuna need on paremini hingavad kui ühekordselt kasutatavad plastikvoodriga sidemed.

Ühekordselt kasutatavates menstruaaltoodetes kasutatav plastik, sünteetilised kiud, villamass, kloor, sünteetilised kemikaalid, kunstlikud lõhnaained ja pestitsiidid ning herbitsiididega kaetud puuvill võivad põhjustada allergilisi reaktsioone, hormoonide häireid, reproduktiivhäireid ja isegi vähki.


3. Sa hoiad raha kokku


Uuringud näitavad, et eesti naised kulutavad ühes kuus tampoonidele ja sidemetele keskmiselt 15 eurot, mis teeb aasta peale kokku 180 eurot. Üks korduskasutatav side kestab õige hoolduse korral aastaid. Keskmiselt on ühele naisele vaja 3 kuni 5 sidet/paari pesu, mis teeb kuluks kokku 60-100 eurot sidemete puhul/135-225 eurot aluspesu puhul. Sidemed tasuvad ära rahaliselt juba esimese poole aastaga. Aluspesu puhul olenevalt mudeli valikust on tasuvusaeg natukene pikem aga juba kahe aastaga võib kokkuhoid olla135 kuni 225 eurot, rääkimata märkimisväärselt vähem toodetud prügist, mis looduses ei lagune.


4. Need on hügieeniliesd ja ei leki!


See on üks olulisemaid põhjuseid - nad on hügieenilised. Näiteks sidemed/tampoonid tekitavad tupeseene vohamist, korduaskasutatavad sidemed ja aluspesu seda ei tekita ega soodusta. RockingUndies toodetel on lekkekindel kiht sees mis takistab lekete tekkimist.


5. Toetad väikeettevõtteid


RockingUndies on toodetud ja disainitud Eestis meie oma naiste poolt. Seega aitad sa tuua lauale leiva eesti peredes.

53 views0 comments

Comments


bottom of page