top of page
Search
  • Rocking Undies

Kuidas mõjutab menstruaaltsükkel Sinu seksiisu?

Updated: Nov 11, 2020

Kas oled kunagi mõelnud, mis põhjustab seksiisu kõikumist tsükli erinevates faasides? Oma tsükli tundmine ning oma keha märkide mõistmine aitavad siinkohal veidi enam toimuvast selgust saada, mistõttu räägime veidi lähemalt, mis siis naise kehas kogu tsükli vältel ikkagi tegelikult toimub.Alustame algusest. Naise menstruaaltsükkel algab esimesel menstruatsiooni päeval ning lõpeb järgmise menstruatsiooni algusega. Kogu perioodi vältel toimuvad naise kehas mitmesugused protsessid, mis võivad muuhulgas oluliselt mõjutada nii meeleolu, energiataset kui ka libiidot.


Naise menstruaaltsükkel jaguneb nelja faasi: ovulatsioonieelne faas, ovulatiivne faas, menstruatsioonieelne faas ning menstruatiivne faas. Igas faasis toimuvad kehas muutused, mis avaldavad mõju nii meie üldisele enesetundele kui ka seksiisule. Suurimateks mõjutajateks siinkohal on suguhormoonid, eeskätt östrogeen, östradiool ja testosteroon, mille tase vastavalt tsükli faasile kas tõuseb või langeb.


Ovulatsioonieelses faasis tõuseb naise kehas naissuguhormoonide - östrogeeni ning östradiooli tase, mis omakorda pärsib stressihormoonide tööd. Seetõttu kogevad naised ovulatsioonieelses faasis tihti suuremat õnne- ja heaolu tunnet. Ovulatsioonieelses ja selle aegses faasis on sageli ka libiido tavapärasest tunduvalt kõrgem. Seda põhjusel, et kõrgenenud östrogeeni tase mõjutab insuliini toimet, mis omakorda stimuleerib testosterooni tootmist. Testosteroon kuulub aga justnimelt seksiisu reguleerivate hormoonide hulka. Östrogeenitase jõuab tippu paar päeva enne ovulatsiooni toimumist, ning langeb kohe pärast seda. Seepärast võid tunda olulist seksiisu suurenemist just enne ovulatsiooni või ovulatsiooni päeval.Vahetult enne menstruatsiooni ning selle ajal võib seksiisu aga vastupidiselt langeda. Tihti tunnevad naised libiido langust nädala jooksul enne oodatava menstruatsiooni algust. Suguhormoonide östrogeeni, testosterooni ja progesterooni tasemed on selle aja jooksul kõige madalamad, millest tingituna võib oluliselt langeda ka seksiisu. Lisaks võivad esineda mitmed PMS-i sümptomid, tuues endaga kaasa tujukõikumised, energiataseme languse, ärevuse ning üldise stressitaseme tõusu, mis mõjuvad samuti libiidole pärssivalt.


Jälgides oma keha märke, saavutad peagi oma kehaga tõelise kooskõla ning tead ja tunned täpselt, mida sinu keha sulle öelda soovib!

Kasutatud allikad:


37 views0 comments

Comments


bottom of page