top of page
Search
  • Writer's pictureRocking Undies

Kas lekkekindlad ööd on tõesti võimalikud?

Kiire vastus sellele küsimusele on: JAH, on küll!


Ma ise ka ei usu, et ma seda kirjutan. Olen RockingUndies pesu kasutanud juba 4-5 aastat kuid ei ole proovinud veel öö hipstereid. Erinevaid mudeleid on mul nii palju juba kasutuses, et puudu ei jää kindlasti. Kõigile pits ei meeldi ja otsustasime teha ka boxeritest öö mudeli. Esimene versioon ei tulnud kõige parem välja ja jätsin need endale. Viskasin sahtlisse ootama järgmist võimalust proovimiseks.Kuna boxerid ei ole minu lemmik mudel ega üldse selline versioon mida kanda armastan siis lükkasin seda ikka edasi. Samas ei meeldinud kõrge mudel ka ja nendest said minu lemmikud mudel üldse. Seega enne tuleb proovida kui ütlen, et ei meeldi.


Ühel ilusal õhtul otsustasin boxerid siiski jalga tõmmata ja ära proovida. Ma ei tea kas asi oli pükstes või milleski muus aga öö tõi väga erilise, selge unenäo. Olin lapseootel ja hakkasin sünnitama. Kõht oli isegi päris väike ja tunne oli hea. Sammusin trepist ülesse kui tundsin presse tulemas. Üleval oli haigla ooteruum suure lauaga ja kuna kuhugi mujale polnud minna siis ronisin lauale. Järjest tulid tervetes lootekottides välja 6 beebit. Nagu väiksed pallikesed. Ladusin neid ritta kui seda märkas polikliiniku registratuuri töötaja. Tormas ruttu arste, rätikuid ja riideid otsima. Kõik olid kuidagi paanikas ja ei suutnud välja mõelda kuidas mind kiirabiga haiglasse toimetada ülevaatusele koos oma 6 lapsega. Kõik lapsed kaalusid täpselt 2 kg ja olid terved. Vahepeal olin ma kõigile ka jõudnud rinda anda. Isegi rinnad ei olnud valusad. Haiglasse meid ei suudetud ikkagi toimetada ja saime otse koju minna. Mercedes kinkis meile 10 kohalise bussi ja juba koju jõudes oli uksetaga mähkmepakid erinevatelt firmadelt kingituseks saadetud. Kodu tundus kuidagi väike ja kitsas 10nele inimesele. Elutoast tuli välja viia söögilaud ja toolid, maha panime pehmendused ja beebid sai siis sinna panna päeval. Magamistuppa panime juurde 3 beebivoodit. Igasse voodisse 2 beebit. Nad oli kõik super tublid, magasid terve öö ja üldse ei nutnud. Päev möödus järjest mähkmeid vahetades ja rinda andes :D Naabrid käisid päeval abis ning viisid vanemaid lapsi kooli ning huviringidesse. Kõik olid nii abivalmid ja lahked ja üldse oli nii tore.


Unemaailmas käib elu teisi teid pidi ja väiksemad ning suuremad seiklused on alati toredad. Aga öö pesust. Ärkasin ja esimene mõte oli kohe wc suunas startida kuid siis meenusid püskid mida testima pidin. Keerasin selili ja mõtlesin, et no okey proovime siis ja mõnulesin voodis edasi.


Õnnelik, et ei pidanud voodist välja tormama ja õnnelik, et linad ja voodi plekkideta jäi ja õnnelik, et sain veel veidi tukastada.


Ma ei saa lubada, et öö boxerid ka sinule nii seiklusrikkaid unenägusid toovad kuid päris kindlasti ei lekkinud püksid.Mis need öö boxerid on?


Öö boxerid on natuke kõrgema lõikega boxereid meenutav mudel millel on lekkekindel vahetükk pandud eest ülemisest äärest kuni taha ülemise servani välja. Nende pükste eesmärk on anda kandjale südamerahu magades nii selili kui ka kõhuli. Ehk siis kõigile neile kes armastavad selili või kõhuli väga magada aga mesntrautsiooni ajal seda teha ei saanud sest alati valgus eest või tagant üle sideme ääre ning kõik oli plekke täis. Lisaks pükstele ei ole vaja kasutada enam sidemeid ega tampoone. Püksid asendavad täielikult teisi hügieenitooteid.


Kuidas neid hooldada?


Täpselt sama moodi nagu teisi lekkekindla kuupesu mudeleid tuleb need peale kandmsit külma vee all ära loputada kuni vesi selge ning siis võib kuivama asetada, et õhtul uuesti jalga panna. Kuivavad nad veidi kauem kui tavaline aluspesu. Võib ka radika peal kuivatada(radikas peaks olema käega katsutava temperatuuriga). Peale päevade lõppu viska koos ülejäänud pesuga pesumasinasse ning pese 40 kraadise tsükliga läbi ning kuivata võimalusel päikese käes.


Kaua nad kestavad?


Esimesed paarid mida ma testimiseks tegin on 4-5 aastat vanad. Ma kannan neid siiani ja nad teevad endiselt oma töö väga edukalt ära. Pakun, et nad kestavad mul veel aastaid aga eks aeg näitab ja hoian ka teid kursis.


Millest nad tehtud on?


Valdavalt on meie aluspesu valmistatud erinevatest bambuskangastest mida on erinevalt vormitud. Bambus on väga hea materjal mis reguleerib temperatuuri ehk siis ka suvel ei hakka palav ega talvel külm. Imab niiskust ning jätab siiski kuiva tunde. On antibakteriaalsete omadustega ja hästi hingav materjal mis ei soodusta bakterite tekkimist. Lisaks on bambuse kasvatamine palju vähem resurssi nõudev kui seda on puuvilla kasvatamine. Bambuse kasvatamiseks ei ole ka vaja kasutada kemikaale, värv jääb palju paremini kangale ning püsib kauem ilus.Nad on ju päris kallid - see ei tasu ära ju!?!?


Hügieenisidemed Organyc Extra Night 10tk maksab 9,35EUR

Keskmiselt on menstruatsioon 5 päeva. Kui igal ööl kasutada ühte sidet siis see teeks kokku 4,67. Aastaseks kuluks teeks see 52,1 eurot. Üks paar öö pesu tasub ennast ära juba vähem kui aastaga ja jääb raha ka alles.


Tervislikus? Meelerahu? Rahulik uni? Puhas voodi ja linad? Loodusele parem?


Aluspesus ei ole kasutatud kemikaale, me ei pritsi peale valmimist oma aluspesu üle. Toodame piisavalt väiksed kogused, et kaup liiguks ega seisaks laos kaua. Meelerahule ning heale unele, määrimata linadele on keeruline maksumust määrata kuid päris kindlasti tasub omada ühte paari lekkekinlat öö boxerit või öö hipsterit. Pesu on korduskasutatav aastaid, looduses lagunev 97% ulatuses. Seega sinule parem, rahakotile parem, loodusele parem!


Mine uuri rohkem ÖÖ boxerite ja ÖÖ hipsterite kohta17 views0 comments

Comments


bottom of page