top of page
Search
  • Rocking Undies

Ühekordsete hügieenivahendite pahupool

Updated: Jan 4, 2021

Ühekordsed hügieenisidemed ja tampoonid on enam levinud menstruatsiooni ajal kasutatavad tooted üle kogu maailma. Nad on tavapoodidest lihtsalt ja mugavalt kättesaadavad ning toodete valik on lai. Riiulitelt leiab sidemeid ja tampoone nii erinevas suuruses, paksuses, pikkuses kui ka erineva lõhna ja imavus astmega, pakkudes justkui midagi igale naisele, kas pole?
Kuigi võiks arvata ja loota, et intiimhügieeni vahendite tootmisel on arvestatud naiste vajadustega ning tegemist on naiste tervisele ohutute, nahasõbralike ning äärmiselt õrnatoimeliste toodetega, ei ole see kõik paraku alati üldsegi nii. Oleme varasemalt rääkinud tampoonide toksilisusest, millest saad lähemalt lugeda siin. Seekord aga võtame üldisemalt luubi alla kõigi ühekordsete hügieenivahendite pahupoole. Selgitame, miks on oluline hügieenivahendeid valides olla eriti tähelepanelik ja teadlik erinevatest ohtudest ning alternatiividest, et teha parim võimalik valik oma tervise heaks.Milline on ühekordsete hügieenitoodete tegelik mõju?


Enamik ühekordsetest hügieenivahenditest sisaldab mitmeid kemikaale nagu BPA, BPS, ftalaadid, dioksiin, kloor ja lõhnaained, mis toodete kasutamise käigus läbi naha limaskesta kaudu kahjuks ka meie organismi imenduvad, võides põhjustada mitmeid terviseprobleeme. Dioksiini on seostatud näiteks nii immuunsüsteemi kui ka hormonaalsete ja endokriinsüsteemi häiretega. Niisamuti võivad keemilised lõhna- ja värvained soodustada pärmseene kasvu tupes, põhjustades tupeseent. Paraku tuleb aga tõdeda, et eralduvad kemikaalid ning oht tervisele pole aga sugugi ainsaks murekohaks. Lisaks keemilistele ühenditele sisaldavad ühekordsed hügieenitooted ka väga suurel määral plastikut, tootes enam kui 200 000 tonni prügi aastas, millest lausa 90% moodustab just nimelt plastik. Ainuüksi USA-s satub prügimäele 12 miljardit sidet ning 7 miljonit tampooni aastas. Keskmiselt visatakse ühe kasutaja poolt elu jooksul ära kuni 150kg tampoone ja sidemeid, mis lagunevad tavatingimustes ligikaudu 200 - 450 aastat (sisuliselt sama kaua kui plekkpurk!), jäädes lagunemata kujul loodusesse vedelema ning eraldades sel viisil keemilisi jääke nii õhku kui pinnavette. Kahjuks ei ole kokku võttes tegemist ka üldse mitte kuigi rahakoti sõbraliku lahendusega. Arvestades, et keskmiselt kulutab iga naine eluea jooksul hügieenisidemetele ja tampoonidele ca 5000€. Õnneks on meil aga ka alternatiivid!Teretulemast lekkekindel menstruatsiooni pesu ja menstruaalanum!


Ehk oled nendega juba sõbrakski saanud? Aga kui veel ei ole, siis pole ka hullu! Kohe räägime pisut lähemalt, millega täpsemalt tegu. Menstruatsiooni aluspesu, mida tihtipeale ka kuuriieteks kutsutakse, on kehasõbralik alternatiiv ühekordsetele hügieenitoodetele. Lekkekindel aluspesu on kaunis ja naiselik ning valmistatud antibakteriaalsest, hingavast ning allergiavabast materjalist, olles nahale õrn. Lekkekindel menstruatsiooni pesu tagab lekkevaba kindlustunde kuni 12.tunniks. Lisaks on kuupesu mugavalt korduvkasutatav, keskkonnasäästlik ning looduses lagunev.

Kuupesu kasutamine ning selle eest hoolitsemine on imelihtne ega nõua suurt pingutust. Korduvkasutatava kuupesu kasuks räägib lisaks tervise- ja keskkonna aspektidele ka asjaolu, et tegemist on pikaajalise investeeringuga, mis kestab õige hoolduse korral aastaid! Nii säästad korraga tervist, keskkonda kui ka raha. Tutvu pesuga lähemalt siin.


Menstruaalanuma puhul on tegemist väikese meditsiinilisest silikoonist valmistatud pehme ja paindliku topsiga, mis on samuti korduvkasutatav, kehasõbralik, allergiavaba, ohutu ning kestab aastaid. Menstruaalanuma kohta leiad rohkem infot siit.


Tee parem valik tervise ja looduse heaks juba täna!
Kasutatud allikad:

www.organicup.com

okopere.com

looduspere.ee

42 views0 comments

Comments


bottom of page